Close
k

Projects

Contact

News

Let's connect

Anahtar kelime stratejisi

İnternette rakiplerinizi tanımanız sizi farklılaştırır. İşe belirli anahtar kelimeler belirleyerek rakiplerinizin potansiyelini ölçmekten başlayın.

SEO Araçları, SEO Sorgulama, Sıra Bulucu gibi hizmetleri sunan internet sitelerinden faydalanarak rakipleriniz hangi anahtar kelimelerde üst sıralarda çıktığını öğrenebilirsiniz.

Bu tür araçlar rakip analizi oluştururken sizin için iyi bir rehber olabilir. Anahtar kelime hacminizi oluştururken mümkün olduğunca kullanıcı odaklı olun. İnsanların arama kutularına yazdıkları şey ile aramak istedikleri arasında farklar vardır. Anahtar kelime hacminizi geliştirmek için başkalarından yardım almaktan çekinmeyin. Yardım alacağınız kişilerin verecekleri cevaplar büyük olasılıkla sizi şaşırtacaktır.

 

Anahtar kelimeler listenizi hazırladıktan sonra ne mi yapacaksınız?

1- Yapmanız gereken en ilk şey bu listeyi kısaltmak olmalı.
2- SEO çalışması için ne kadar zaman ve para ayıracağınızı belirleyin.
3- Öne çıkardığınız anahtar kelimeler için sayfalarınızı optimize etmeye başlayın. Bu sayfaların sıralama, dönüşüm ve trafik sonuçlarını düzenli olarak raporlayın.

Anahtar kelime, dijital pazarlama stratejisi, Dijital Pazarlama Uzmanı, Pazarlama, Pazarlama Stratejisi

Listenizi kısaltmaya jenerik kelimelerden başlayın. Örneğin: Konut kredisi, bilgisayar, cep telefonu, çanta gibi jenerik kelimelerde rekabetiniz kolay olmayacaktır.

Antalya’da müzik aletleri satan bir işletmenizin olduğunu varsayalım. Anahtar kelimenizi ilk etapta müzik aleti diye seçerseniz, kendinizi bir anda tüm Türkiye’deki müzik aleti satışçıları / üreticileri, müzik siteleri ve müzik haberleri yapan sitelerin arasında bulursunuz. Anahtar kelimenizi yerelleştirmeniz ise sizi daha şanslı yapacaktır.

Yerelleştirmiş olduğunuz anahtar kelime sayesinde az fakat öz kişiye ulaşırsınız. Jenerik kelimeler eskiden bir kuraldı ama artık değil. Ayrıca jenerik anahtar kelimeler başarı şansınızın düşmesi anlamına gelir. Unutmayın aradığınız şeyi tek kelime ile ifade etmek zordur.

Zaman çok değerli, geri gelmiyor. Bu yüzden zamanınızı akıntıya karşı kürek çekerek harcamayın..

Post a Comment