Close
k

Projects

Contact

News

Let's connect

iOS kullanıcıları Android kullanıcılarından daha fazla mı para harcıyor?

İnsanlar Mac masaüstü kullanıcıları ile PC masaüstü kullanıcılarını hep karşılaştırdılar ancak zaman değişti. Artık mobil ön planda. ABD’de internet kullanıcılarının %94’ü yerel bilgilerle ilgili yaptıkları aramaları mobil telefonlarından gerçekleştiriyorlar. İlginç tarafı ise mobil aramaların %77’si evden ve iş yerinden yapılıyor. İşi ilginç kılan bu yerlerde masaüstü bilgisayarların olma olasılığı.

Uzun yıllardır süregelen bu konu dijital pazarlama açısından önemli bir yere sahip.

Günümüzde ise bu kıyaslamayı iOS kullanıcıları mı fazla para ödüyor yoksa Android kullanıcıları mı diye yapıyoruz.

Birden çok araştırma şirketinin yayınladığı sonuçlar dahilinde cevabı bulmak uzun sürmedi ve sonuçlar şaşırtıcı:

Android & iOS

Ortalama, Android kullanıcıları işlem başına 11,54 dolar harcarken, iPhone kullanıcıları işlem başına 32.94 dolar harcıyorlar. Bu, iPhone kullanıcılarının bir e-ticaret sitesini ziyaret ederken Android kullanıcılarının neredeyse üç katı harcayacağı anlamına geliyor.

Dijital pazarlamacılar için bunun anlamı nedir?

iPhone kullanıcılarının Android kullanıcılarından üç kat fazla harcama yaptıklarını öğrenir öğrenmez gözlerinizin parladığından eminim.

Yapacağınız reklam kampanyalarında işletim sistemine dayalı olarak hedeflemeyi düşünmeye başlamış olmalısınız. iOS kullanıcıları Android kullanıcıları ile kıyaslandığında daha fazla para harcıyorsa, siz de hedeflemenizi bu yöne kaydırmanız daha mantıklı olmaz mı?

 

Post a Comment