Close
k

Projects

Contact

News

Let's connect

Dijital Pazarlama Uzmanı ne iş yapar?

İnsanların artık büyük bir bölümü mağaza mağaza gezip satın almak yerine e-ticaret siteleri üzerinden alış veriş yapmayı tercih ediyorlar. Yani bu demek oluyor ki çevrimdışı pazarlama artık tahtını dijital pazarlama’ya bırakacak. dijital pazarlama uzmanı

Özellikle şu son üç yıldır yeni müşteriler edinmenin farklı bir yolu gelişiyor işte burası dijital dünya.

Günümüzde en çok revaçta olan mesleklerden biri haline gelen Dijital Pazarlama Uzmanlığı hakkında bir yazı ile bu sefer karşınızdayım.

Dijital pazarlama, çevrimiçi dünyada dijital kanallar aracılığıyla yapılan tüm pazarlama türlerine denir. Markalar / işletmeler, mevcut ve potansiyel müşterilere ulaşmak için aşağıdaki kanalları kullanır.

  • Web siteleri
  • E-Ticaret siteleri
  • Arama Motorları
  • Sosyal medya
  • Blog sayfaları
  • İnternet reklamları (Google Ads & Adwords reklamları, Yandex reklamları, Sosyal Medya reklamları vs.)
  • Arama motoru sıralamaları (SEO)
  • E-posta

Dijital pazarlama uzmanı daha yüksek performans elde etmek için ölçüm ve analiz yapıp yeni dijital stratejiler geliştirmelidir.

Örneğin bir işletme için oluşturacağınız dijital broşür ile yapacağınız e-posta pazarlama ile yeni veya mevcut müşterilere ulaşmanızı sağlayacak bir örnektir.

Diital pazarlamayı meslek haline getirmek istiyorsanız bir veya daha fazla alanda da bir şeyler bilmelisiniz. Örneğin, kod yazabilmek, grafik tasarım bilmek veya sosyal medya için etkileyici içerikler üretiyor olabilmeniz sizin için bir avantaj olacaktır.

 

Dijital pazarlama uzmanı ne iş yapar? Dijital pazarlama uzmanı iş tanımı

Dijital pazarlama uzmanı, bir işletmenin dijital kanallar üzerindeki marka bilinirliğini, dönüşümünü, performansını artırmak ve yönetmekten sorumludur. Arama motoru reklamcılığı (Google Ads, Yandex.Direct), sosyal medya hesapları, web sitesi, e-ticaret sitesi, Arama motoru sıralaması (SEO), e-posta pazarlaması bunlar arasındadır.

Radyoya reklam verdiğinizi düşünün bu reklamı kaç kişinin dinlediğini tam olarak bilemezsiniz fakat dijital pazarlama ile kaç kişiye ulaştığınız hakkında net bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

Eğer sizde dijital pazarlama alanında profesyonel bir destek almak istiyorsanız bana ulaşın.

dijital pazarlama uzmanı

Ayrıca dijital pazarlama alanında diğer yazılarımı incelemeyi unutmayın.

Post a Comment