Close
k

Projects

Contact

News

Let's connect

Google Maps API artık ücretli

Google Maps, tam 13 yıl önce büyük bir tutkuyla piyasa sürüldü. İlk açıldığı günden bugüne sürekli güncel bir yapıya erişen Google Maps yeni konum tabanlı özellikleri ve gelişmiş ürün alt yapısı ile bu sefer ses getirecek değişikliğe gidiyor. Tüm dünyada %99’luk bir kapsama alanına erişen Google, haritalara yapmış olduğu yatırımların artık dönüşünü tam anlamıyla almak istiyor. Google, 11 Haziran 2018’den itibaren ürün ve fiyatlandırmalarda değişiklikler yapacak. İnternet sitesi sahiplerinin en çok etkileneceği konulardan birisi: Google Maps API Key. API Key kullanıcıları artık ihtiyaçlarına uygun bir paketi seçip fiyatlandırılmaya başlayacaklar. Google, 11 Haziran’dan itibaren Haritalar, Rotalar ve Yerler ürünlerinin fiyatlandırmasını da değiştiriyor.

Google Haritalar Platformu’nu ücretsiz olarak kullanmaya nasıl devam edebilirsiniz?

Faturalandırma etkinleştirme işlemini gerçekleştirdiğiniz zaman Haritalar, Rotalar ve Yerler için her ay 200 dolar ücretsiz kullanım kredisi alırsınız. Kimse böyle bir hizmete para vermek istemediğinden dolayı API Key kullanan milyonlarca kullanıcının yaklaşık %98’i bu krediyle Google Haritalar Platformu’nu ücretsiz olarak kullanmaya devam edecek.Aylık 200 dolar ücretsiz krediyle hangi ürünleri kullanabilirim?

Rotalar ve Yerler, Haritalar, Yolculuk paylaşımı, Kredi oyun ürünlerini kullanabiliyorsunuz.

Aylık 200 dolar ücretsiz kredi tutarını aştığımda nasıl bir fiyatlandırma uygulanacak?

Sadece kullandığınız kadar ödeyeceksiniz. Beklemediğiniz bir sürprizle karşılaşmamak için günlük kota koyabiliyorsunuz. Ayrıca, ücretler önceden belirlediğiniz bir sınıra ulaştığında e-posta ile bildirim almanız sağlanıyor.

Haritalar için fiyatlandırma nasıl yapılandırılır?

Her harita yüklemesi için yükleme başına maliyet var, yüklenen haritanın statik veya dinamik olmasına ya da Street View yüklemesinin statik veya dinamik olmasına göre değişir. Kullanıcılarınız ek ücret ödemeden haritada diledikleri gibi sağa-sola kaydırabilir, yakınlaştırıp uzaklaştırabilir ve katmanları değiştirebilir.

Post a Comment