Close
k

Projects

Contact

News

Let's connect

İnternet Pazarlama Stratejisi

Günümüzde işinizi internet üzerinden pazarlamayı sağlayamıyorsanız masanın üstünde para bırakıyorsunuz demektir. İnternet pazarlaması (Çevrimiçi Pazarlama) göz korkutucu ve karmaşık gelebilir. Bu yüzden bir çok girişimci internet pazarlamasının zorluğundan dolayı fikrini uygulamaktan vazgeçiyor.

Sizlere internette nasıl daha etkili pazarlama yapılabileceğini bu yazımda bahsetmek istiyorum.

Başlayalım!

İçerik Pazarlama

İçerik internetin belkemiğidir. Yani internet sitelerinde gördüğünüz her şey bir içeriktir. Örneğin, makale, video, haberler, fotoğraf, vs.

İçerik pazarlaması en önemli internet pazarlama stratejilerinden birisidir çünkü içerik pazarlaması olmadan birçok strateji etkili olmayacaktır.

İçerikler potansiyel müşterilerinize ürününüz veya hizmetiniz hakkında bilgi verir. İnsanlar anlamadıkları bir ürüne ne için para versinler? İçeriklerinizi etkili pazarladığınızda müşterilerinizin sizi bulmaları kolaylaşacaktır.

İçerik pazarlaması ile ilgili daha detaylı bilgiye aşağıdaki yazımdan ulaşabilirsiniz. 
İçerik Pazarlamasının Önemi

İçerik Pazarlaması

Bloglama

Bir şirket veya e-ticaret sitesi sahibiyseniz blog tutmanız çok önemlidir çünkü potansiyel müştelerinizle bağlantı kurmada bloglar çok etkili olabilir.

Dijital Pazarlama, SEO, Kullanıcı Deneyimi, Reklamcılık, Arama Motoru Pazarlaması (SEM) hakkında işletmeler ve bu alanda çalışan diğer kişilerle bilgilerimi paylaştığım bu blog buna bir örnektir. Blog ile bilgi aktarımı yapar potansiyel müşterilerinizin sizi aradıkları sorular karşısında bulmalarını sağlarsınız. Size kendimden bir örnek vermek gerekirse, blogu aktif olarak kullanmaya başladıktan sonra (yani 7 aydır) etkileşime geçen müşteri sayısı %700 arttı.

Bloglar ile ilgili daha fazla bilgi için aşağıdaki yazılarımı okumanızı öneririm.
E-Ticaret siteleri için Blog neden önemlidir?
Blog yazısı nasıl yazılır?

Konuk yazar olmak

Başka bir blog sitesinde yazınızı yayınlamak daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlar. Bu sayede,

  • Sitenize trafik sağlar
  • Marka algısı ve tanınabilirliğini artırır
  • Daha fazla potansiyel müşteri çekebilirsiniz.

Video içerik

Eskiden kısıtlı internet paketleri, akıllı telefonların yaygın olmaması gibi sebeplerden dolayı kullanıcılar video içeriklerden hoşlanmıyorlardı. Fakat günümüzde yaygınlaşan internet kullanımı ile kullanıcıların ilgisini video içerikler daha çok çekiyor. İşletmenizi internette tanıtmak ve pazarlamak için video içerikler oluşturmak süper bir güçtür.

Podcast

İçeriğinizin etkili olması için mutlaka görsel olması gerekmiyor. Podcastler, marka algısını geliştirmek ve kitlenizi büyütmek için mükemmel bir işitsel içerik biçimidir. Kendi podcastinizi yaparak ve başkalarının podcastlerine katılarak çevrimiçi pazarlama konusunda etkili bir adım atmış olursunuz.

Post a Comment