Close
k

Projects

Contact

News

Let's connect

Kripto Para Reklamları

Ödüllü oyunlar ve kumar politikasıyla ilgili güncellemeler (Şubat 2018)

Google, sosyal kumar oyunları beta sürümünü entegre etmek amacıyla Şubat 2018’de ödüllü oyunlar ve kumar politikasını güncelleyecek. Reklamverenlerin sertifikasyon başvurusu yapması zorunludur.

Güncelleme, sanal para birimleri veya gerçek hayatta değeri olan öğeler ile oynanan oyunların sanal kumar olarak sınıflandırıldığına ilişkin bir açıklama da içerecek.

Sertifika başvurusu

 1. Politikaları ve ülkelere özgü şartları inceleyerek bu şartlara uyduğunuzdan emin olun.
 2. Sertifika başvurusu:
  • Sanal kumar içeriğine izin verdiğimiz ülkelerden birinde bulunan, özel olarak lisans verilmiş bir işletmeciyseniz, lütfen Google Ads Yardım Merkezi’ndeki sanal kumar başvuru formunu doldurun. Gereksiz gecikmeleri önlemek için, istenen tüm bilgileri sağladığınızdan emin olun.
  • Yalnızca devlet eliyle işletilen kuruluşlara izin verdiğimiz ülkelerden birinde faaliyet gösteriyorsanız lütfen bu formu kullanın. Formu doldururken:
   • Sorunun özeti bölümünde: Devlet tarafından işletilen bir kumar işletmesi olarak tanıtım yapmak için sertifika isteğinde bulunduğunuzu yazın ve web sitenizin URL’sini belirtin.
   • Kampanya adı ve Reklam grubu adı bölümünde: Henüz bir kampanya veya reklam grubu oluşturmadıysanız “yok” kelimesini girin.
  • Sosyal kumar oyunu operatörüyseniz, web sitenizin URL’sini veya uygulamanızı, Google Ads müşteri kimliğinizi ve hedeflediğiniz ülke grubunu belirtmek için bu formu kullanın.
 3. Birden fazla ülkeyi hedeflemek istiyorsanız, lütfen her ülke için ayrı bir başvuru formu gönderin.

Politikaları ihlal ederseniz ne olur?
Reklam veya uzantının onaylanmaması: Bu politikaya uygun olmayan reklam ve uzantılar onaylanmayabilir. Onaylanmayan reklamlar, politika ihlali giderilene ve reklam onaylanana kadar yayınlanamaz.

Hesabın askıya alınması: Birçok ihlal veya ciddi bir ihlal varsa hesap askıya alınabilir. Böyle bir durum söz konusu olursa, askıya alınan hesaptaki tüm reklamların yayını durdurulur ve sizden bir daha reklam kabul edilmeyebilir. İlgili tüm hesaplar da kalıcı olarak ve yeni hesaplarınız oluşturma aşamasında otomatik olarak askıya alınabilir. Askıya alınmış hesaplar hakkında daha fazla bilgi

Yerel yasaları takip edin: Google, kullanıcılara güvenli ve olumlu bir deneyim sunmak için reklamverenlerin tüm geçerli yasa ve düzenlemelerin yanı sıra Google Ads politikalarına uymasını gerektirir. İşletmenizin faaliyet gösterdiği yerler ile reklamlarınızın gösterildiği diğer tüm yerlerde, bu gereksinimlerle ilgili bilgi edinmeniz ve bilgilerinizi güncel tutmanız önemlidir. Bu gereksinimleri ihlal eden içerik bulduğumuzda, bu içeriğin görüntülenmesini engelleyebiliriz. İhlallerin sürekli olarak ve ciddi şekilde tekrar edilmesi durumunda reklamlarınızın Google’da yayınlanmasını durdurabiliriz.

Reklam yönetimi konusunda yardıma mı ihtiyacınız var?
Profesyonel destek alın:
+90 507 403 44 75

Post a Comment