Close
k

Projects

Contact

News

Let's connect

SEO Uyumlu İçerik oluşturma

İçerik ve SEO birbiri ile orantılı kelimelerdir. Kaliteli içeriğin hedefe ulaşmasına katkı sağlayan şey SEO’dur. Bu yazımda size SEO dostu içerik oluşturmanızı sağlayacak bilgiler vereceğim.

Özgün içerik oluşturun

Eğer içeriğiniz özgün değilse internet sitenizde kuru kalabalık yapmanın bir anlamı yoktur. Bir sitenin orijinal içeriğe sahip olup olmadığını öğrenmeyi sağlayan araçlar çoktan icat edildi. Arama motorlarının kopya içeriklere bakış açılarının hiç hoş olmadığını tekrar hatırlatmak istiyorum.

İçerik başlığını öne çıkarın

İçerik başlığı kullanıcılarınızın arama sonuçlarında görecekleri ilk şeydir. Yanıltıcı olmayan ve doğru seçilmiş kelimeler ile sitenize daha fazla kullanıcı çekmeyi hedefleyin. Başlıkları oluştururken 55-60 karakter aralığında olmasına özen gösterin. Unutmayın, çok uzun kelimelerden oluşan başlıklar spam olarak algılanabilir.

İçerik yapısını güçlendirin

Arama motorları içeriğinizi öne çıkarırken birden çok konuyu ele alırlar. Bunlardan birisi de içerik yapısıdır. İçerik yapısına verilebilecek en iyi örnek bence Wikipedia’dir. Başlıklar, alt başlıklar, iç köprüler, kaynaklar ve fotoğraf açıklamaları ile en güzel SEO örneğidir.

Resimlerinizi düzenleyin

İnternet sitenize görseller yüklerken aşağıdaki kurallara uyun:

  • Sayfa yüklenme hızını düşürmek için dosya boyutunu küçük tutmaya çalışın.
  • Resimleri arama motorlarının daha iyi yorumlayabilmeleri için alt etiketi kullanmaya özen gösterin.
  • Kaliteli ve içeriğinizle uyumlu görseller kullanın.
  • Dosyaları isimlendirirken içeriğinizle alakalı kelimeler seçin.

İç ve Dış Bağlantılar oluşturun

İçeriğinizi zengileştirmek için başka bir konuya yönlendirmek için site içi bağlantılar oluşturun.

Dikkatli olun, aşırı oluşturulmuş iç veya dış bağlantı SEO açısından olumsuz sonuçlara neden olabilir. Özgün ve içeriğin amacına hitap eden bağlantılar oluşturmaya özen gösterin.

Yeni yazılarda görüşmek üzere!

Post a Comment